Demi$tim ufak bir kaçamak yapacağım diye.. Gittim. Mis gibi bir Amasra ve Safranbolu turu yaptım geldim :)Nasıldı diyecek olursanız kesinlikle mükemmeldi.. Her ne kadar hayatım boyunca bir arada göremeyeceğim yağmur damlalarını 2 günde görebilmi$ olsam da inanılmaz keyifliydi.. Rakı içmek için gitmi$tim zaten, süper oldu !


Özellikle Amasra oldukça güzel, küçük bir yer. Her yerine yürüyerek ula$abiliyorsunuz.. Eğer gidecek olanlarınız olursa, Ağlayan Ağaç diye bir yer var. Oranın tam sol tarafında ufak bir tepe ve tepenin üzerinde ufak bir Lighthouse var. Oradan manzarayı izlemenizi tavsiye ederim :)


Peki ne i$e yarar bu manzara ? Efenim, burası 270 derecelik manzarasıyla Amasra'nın bir bölümünü ve Karadeniz'i görüyor sadece. Anlayacağınız Rakı içmek için mükemmel bir ortam. Yalnız, öyle restaurant falan yok. Benim gibi yapabilirsiniz dilerseniz. Nasıl mı ?

Bulunduğunuz otelden iki adet rakı bardağı rica edilir.. Daha sonra bir Tekel Bayii'ne uğrayarak ki$i sayısı ya da içme potansiyeline göre ufak veya büyük rakı alınır. Tabii ki sek içmiyorsanız su almayı da unutmayın. ( Burada dikkat edilmesi gerekilen husus, eğer soğuk su istiyorsanız almadan 1 saat önce bakkalınızdan dondurma dolabına koymasını rica edebilirsiniz :) ) Eğer
yağmur yağıyorsa kalın giyinmeniz hatta var ise naylon bir yağmurluk bulundurmanız önemli. Ha yok benim gibi ıslanmaktır olay derseniz sizin bileceğiniz bir$ey :) Bir de unutmadan, eğer rakı içerken yağmur yağıyor ise, yanınıza iki adet de bardak altlığı almanızı öneririm. Neden mi ? Yağmur suları rakının tadını bozabilir, dolayısı ile içmediğiniz zamanlarda bardağın üstünü kapatmak en iyisi olacaktır.

Bölgede rüzgar ve deniz dalgalarının sesinden ba$ka bir ses yok maalesef. Dilerseniz yanınıza biraz da müzik desteği alarak i$in keyif kısmının b.kunu çıkartabilirsiniz :)

Afiyet olsun :)

Uh, çok fenayım :)


Gelelim fotoğraflara ;Bakmayın böyle durduğuna.. Bildiğiniz uçurum, neler ya$adım bunu çekebilmek için bir bilseniz :) Ama Mükemmel !


Burası da Rakı içtiğim tepecik(!)'in sağ tarafında kalan, normal insanların buraya çıkıp manzarayı izlediği yer, tavsiye etmem.. :)


Amasra'dan sonra Safrabolu'yu da göreyim dedim ama orada pek bir$ey yok. Yani birileri gelmi$, birkaç eski evi restore ettirmi$ o kadar. Diğer $ehirlere nazaran tarihini biraz daha iyi korumu$ diyebiliriz. Sokaklarında yürünmüyor :))

Burada ufak bir çar$ı var, hediyelik e$ya ve lokumcular..Bir tane antikacı amca buldum. Süper koleksiyonları var. Eski madeni para, eski ayakkabı, eski radyolar vs.. Ama en ilgi çekici olanı Sigara koleksiyonu. Buyrun,

Meğer eskiden her özel gün için bir sigara üretilirmi$de haberimiz yokmu$.. Deği$ik $eyler var.. Tadına da bakmak lazımdı evet ama kurtlanmı$lardır muhtemelen :)

Bir kaçamakta böyle bitti i$te, darısı ba$ınıza :) Bundan sonra sık sık buralarda olacağım sanırım, çok özledim herkesleri..

Dikkat edin kendinize :)

edit post

9 Reply to "Kaçamak :)"

 • UndefinabLe© on 25 Eylül 2009 01:39

  Yüzüne de söyledim, buraya da yazayım: Kıskandım yahu!

  Ne de güzel yapmışsın Bugi'm; darısı başıma diyerekten kaçıyorum ben...

  Bu arada sigara koleksiyonu canımı aldı! Bilirsin içmem; ama iyi bir koleksiyon olmuş ;)

  Öperim^^
  -D-

   

  Luna on 25 Eylül 2009 02:09

  Ohh ne de güzel gezilmiş edilmiş! Kıskanmadım desem yalan olur :D
  Bir gün ben de gitmeliyim, o tepeye çıkmalı, en sevdiğim müzikleri dinlemeli, yağmur damlalarını göz kapaklarımda hissetmeliyim!
  Ben de sigara içmem ancak sigara koleksiyonu baş döndürücü! Hepsini tek inceledim fotoğraftan :) Tatlarına bakmaman yerinde bi karar olmuş :))

  Sevgiyle,
  Aynur.

   

  iki tane dövmesi olan bi kız on 25 Eylül 2009 02:13

  orda ben olsaydım kesin pat diye düşerdim o uçurumdan.. valla..
  bisiklete bindiğinde bisikletten uçan bi kızdan ne beklersin?
  korku filminde falan olsak zaten ilk ölen ben olurum :/

   

  ayşa on 25 Eylül 2009 05:23

  aman bizede nasip olur inş oralara gitmk bi gün :))

   

  wakan tanka on 25 Eylül 2009 09:01

  kıskandım, gitmeliyim :P

   

  ayci on 25 Eylül 2009 12:32

  bende yakinda amasra taraflarina gidicem - rakimi yanimda götüreyim bari - baligi kim tutcak yanliz?

   

  flightlessbrd on 25 Eylül 2009 13:50

  hoşgeldin. benden 15 km ujzağa gelmişsin. amasra güzeldir ama biz her hafta sonunu orda geçirdiğimiz için boğuluyoruz artık :D

   

  Mizz Oz on 25 Eylül 2009 23:43

  Rahmetli anneannemi hatirlatti maltepe kutulari. Evin her yerinde 1 tane maltepe bulunurdu ^.^

  Cok hos bir gezi olmus, raki ictigin tepecik beni burdan korkuttu yahu. Dikkat et.

   

  Bugra on 29 Eylül 2009 09:36

  -D-, En kısa sürede in$allah canım :)

  Aynur, kesinlikle! Gidip görmelisin.. Yağmurlu bir hava yakalamak için de çok uğra$ma.. Sürekli yağıyor :)

  Ah Fund.. Ah :) Dü$mezsin hem a$kolsun, elimiz armut mu topluyor ? :)

  Ay$a, in$allah.. :)

  Wakan, abi senin durduğun kabahat :)

  Ayci, Rakı olmadan asla! :) Bu arada balık konusunda biraz sıkıntı var mevsimi olmadığından. Ben Levrek yerim diye gitmi$tim ama ı ıh.. Diğerleri de her yerde var :)

  Flightless.. Aaaa, bilmiyordum bak :) Değerini bilin oranın :)

  Mizz Oz, Maltepe'nin bende de çok büyük anıları var :/ O tepe de.. Korkudan çok huzur veriyor :)


  Mutluluklar

   
 • Yorum Gönder